Neler yeni

Spor Haberleri AVRUPA SÜPER LİGİ DONDURULDU

olay32

KAYITLI ÜYE
Katılım
17 Mar 2021
Mesajlar
285
Avrupa Süper Ligi'nin ömrü sadece iki gün sürdü.

İngiltere'nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya'nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüplerinin bir pazar gecesi operasyonuyla kurdukları, fakat taraflı tarafsız herkesten büyük tepki toplayan Avrupa Süper Ligi projesi, Premier Lig ekiplerinin çekilmeleriyle birlikte çöktü.

İngilizler çekildi, Arsenal özür diledi
Premier Lig'de 'Büyük Altılı' olarak bilinen Liverpool, Manchester United, Arsenal, Manchester City, Chelsea ve Tottenham, projede yer almayacaklarını resmen duyurdular.

Kulüpler resmi internet siteleri aracılığıyla gece boyunca çekilme kararlarını duyururken, sadece Arsenal'in özür dilemesi dikkat çekti. Topçular'ın açıklamasında "Sizleri ve daha geniş futbol topluluğunu dinlememizin bir sonucu olarak Avrupa Süper Ligi'nden çekiliyoruz. Hata yaptık ve bunun için özür dileriz." ifadesi kullanıldı.

İngiliz ekiplerinin ardından turnuvadan resmen çekildiğini ilan eden diğer takım Atletico Madrid oldu. Atletico'yu Serie A ekibi Inter takip etti.

Kalan ekiplerin de gün içerisinde benzer açıklamalar yayımlaması bekleniyor.

Pes ettiler

Ömrü kısa olan organizasyondan yapılan basın açıklamasına göre, Avrupa Süper Ligi projesi "yeniden şekillendirilecek."
 
Google ads alanı